POSLJEDNJA PROVJERA

Hrvatska u najboljem raspoloženju ide u Njemačku: "Vatreni" srušili i Portugalce

Hrvatska će na Evropskom prvenstvu igrati u grupi B zajedno sa selekcijama Španije, Albanije i Italije

S večerašnje utakmice - Avaz
+1

8.6.2024

Fudbaleri Hrvatske će put Njemačke u sjajnom raspoloženju jer su u posljednjoj provjeri pred Evropsko prvenstvo savladali Portugalce rezultatom 2:1.

"Vatrene" je u vodstvo doveo kapiten Luka Modrić koji je iskoristio penal u 8. minuti. Portugalci su izjednačili preko Dioga Žote (Jota) u 48., ali osam minuta kasnije za trijumf Hrvatske pogodio je Ante Budimir.

Hrvatska je pobijedila u obje pripremne utakmice, a ranije je bila bolja od Sjeverne Makedonije (3:0).

Izabranici selektora Zlatka Dalića u nedjelju idu za Njemačku. Oni će na Evropskom prvenstvu igrati u grupi B zajedno sa selekcijama Španije, Albanije i Italije.