SELEKETOR ITALIJE

Spaleti nezadovoljan nakon meča s "Zmajevima": Sve je bilo razvodnjeno

Jedini gol na utakmici postigao je Davide Fratesi, koji je pogodio u 38 minuti na asistenciju Kijeze

Lućijano Spaleti. Platforma X

R. K.

10.6.2024

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena u prijateljskom meču protiv Italije u Empoliju rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Davide Fratesi (Frattesi), koji je pogodio u 38 minuti na asistenciju Kjeze (Chiesa).

Bh. reprezentativci su pružili solidan otpor aktuelnom prvaku Evrope, te Italija nije imala neke ozbiljne prilike tokom meča u Empoliju.

Selektor reprezentacije Lućijano Spaleti (Luciano Spalletti) nije bio previše zadovoljan igrom svojih igrača.

- Utakmica je bila dobra iako na trenutke nije pokazivala pravu energiju. Imali smo puno laganih i sigurnih dodavanja, ali nismo bili dobri u završnici. Morali smo bolje realizovati šanse i postići više golova. Sve je bilo razvodnjeno, možda smo trebali više pritiskati protivnika, a umjesto toga smo mi njima prepuštali loptu i nismo pratili njihov presing s veznim igračima - rekao je Italijan, nakon meča sa "Zmajevima".