Švicarska došla na korak od osmine finala, ali i ostavila Škotsku u životu

Švicarska sada ima četiri boda, Škotskoj je ovo prvi na ovom prvenstvu Evrope

Škotska - Švicarska - Avaz
+3

19.6.2024

Fudbaleri Škotske i Švicarske remizirali su u meču 2. kola grupe A Evropskog prvenstva odigravši 1:1.

Škotska je povela u 13. minuti. Nakon loše kombinacije Švicaraca poslije jednog kornera, Škoti su istrčali kontru, a šut Skota Mektomineja (Scott McTominay) je u vlastitu mrežu skrenuo Fabijan Šer (Schar).

Škoti su dobro otvorili ovaj susret, ali su imali problem s vraćanjem lopti u posljednju liniju. Jednom su prošli nekažnjeno, ali drugi put je Džerdan Šaćiri (Xherdan Shaqiri) fantastičnim golom sve kaznio.

Igrao se 26. minut kada je natrčao na loptu i poslao je u same rašlje škotskog gola, a Angus Gan (Gunn) je paradom samo uljepšao pogodak.

Švicarska je mogla do preokreta, ali je Dan Endoje (Ndoye) propustio veliku šansu. Izbio je "oči u oči" sa škotskim golmanom, ali šutirao pored gola.

Škotska je u 67. pogodila stativu, ali se rezultat nije mijenjao do kraja utakmice.

Švicarska sada ima četiri boda, Škotskoj je ovo prvi na ovom prvenstvu Evrope. U narednom kolu Švicarska ide na megdan domaćinu Njemačkoj, dok će Škotska igrati protiv Mađarske.