Norvežani demonstrirali silu i upisali sigurnu pobjedu nad Mađarskom

Zadržali stopostotni učinak na takmičenju

Detalj s utakmice. AFP

Piše: J. A. / Avaz Sport

17.1.2020

Rukometaši Norveške pobijedili su u Malmeu u prvoj utakmici druge faze Evropskog prvenstva selekciju Mađarske rezultatom 36:29 te tako zadržali stopostotni učinak na takmičenju.

Norveška je imala prvi napad i odmah ga je iskoristila. Kako je vrijeme odmicalo, Norvežani su brzom tranzicijom i lijepim križanjima u napadu probijali mađarsku odbranu. Nakon deset minuta igre Mađari su gubili sedam razlike sa samo dva gola u mreži Norvežana (9:2). Norvežani su povećali i prednost i na poluvremenu je semafor pokazivao 20:12.

Odmah na početku drugog dijela Mađarska je ostala bez sjajnog pivota Bencea Banhidija, koji je po licu udario norveškog igrača u prolazu prema golu. Prvo je Bence dobio dvije minute, a potom i crveni karton. Mađari su uspjeli smanjili zaostatak na minus četiri (23:19), međutim, Norvežani su do kraja susreta ponovo povećali prednost i slavili važan trijumf.