Norvežanin Marius Lindvik pobjednik u Vilingenu

Lindvik je slavio sa ukupno 243,8 bodova ispred Nijemca Karla Gigera

Norveški skakač slavio u Njemačkoj. AFP

M. K.

30.1.2022

Norvežanin Marius Lindvik pobjednik je posljednjeg takmičenja Svjetskog kupa u skijaškim skokovima u Vilingenu prije početka Olimpijskih igara u Pekingu.

Lindvik je slavio sa ukupno 243,8 bodova ispred Nijemca Karla Gigera (Geiger) (238,7), koji je inače vratio vodeću poziciju u generalnom plasmanu, i Slovenca Cenea Prevca (235,6), koji je prvi put u karijeri bio na pobjedničkom podijumu, prenio je N1.

Lindvik je do treće pobjede ove sezone stigao zahvaljujući drugom skoku od 144,5 metara.

Japanac Rjoju Kobajaši (Ryoyu Kobayashi) takmičenje je završio na četvrtoj poziciju sa 234,7 bodova i ponovo je izgubio prvo mjesto u generalnom plasmanu.

Giger je prvi nakon 19 od ukupno 28 takmičenja sa 1189 bodova, prati ga Kobajaši sa 1186, a treći je Halvor Egner Granerud  s 910.

Sljedeće takmičenje u Svjetskom kupu je 25. februara u finskom Lahtiju.