SVJETSKO PRVENSTVO

Crna Gora ostvarila prvu pobjedu

Rukometaši Crne Gore pobijedili su Iran u 2. kolu Svjetskog prvenstva 2023. (33:29 )

Crnogorci su rutinski priveli utakmicu kraju. IHF

G. Š.

14.1.2023

Rukometaši Crne Gore pobijedili su Iran u 2. kolu Svjetskog prvenstva 2023. (33:29). Tako je Crnogorci stigli do prve pobjede na SP, nakon što je u 1. kolu poraženi od Španije.

Igralo se gol za gol na otvaranju meča, te je u nekoliko navrata vodio i Iran, ali nakon desetak minuta igre Crnogorci prave min seriju i dolaze do vodstva od 9:5.

Na poluvremenu je bilo 19:16, a ni u nastavku nisu dozvolili da ih ugrozi protivnik i mirno su priveli meč kraju.

Najefikasniji je bio Miloš Vujović sa 10 golova, dok je Branko Vujović postigao devet pogodaka.

Svjetsko prvenstvo 2023. -  2. kolo: Crna Gora – Iran 34:31, Francuska – Saudijska Arabija 41:23, Brazil – Urugvaj 35:24, Portugal – Južna Koreja 32:24.