ATP DUBAI

Nevjerovatan preokret Rubljova: Spasio je 5 meč lopti

Protivnik ruskog tenisera Alehandro Davidovič Fokina će se sigurno kajati zbog propuštenih prilika

Nevjerovatan povratak u meč Rubljova: Spasio je 5 meč lopti. SCREENSHOT/Twitter

1.3.2023

Branilac titule u Dubaiju Andrej Rubljov (Andrey Rublev) je u 2. kolu pobijedio Alehandra Davidoviča-Fokinu (Alejandro Davidovich) rezultatom 1:6, 7:6 (6), 7:6 (3) u meču koji je trajao skoro dva i po sata.

Odličan start Španca

Španac je odlično odigrao prvi set, pa je za nešto više od pola sata slavio u prvom setu 1:6, oduzevši dva brejka svom protivniku.

U drugom setu nije viđena nije bilo brejk šansi i ušlo se u taj-brejk, a tu nastaje šou.

Veliki povratak

Davidovič Fokina je brzo poveo sa 1:6 u taj-brejku, a onda se upalio Rubljov. Ruski teniser je osvojio sedam poena zaredom, a prvih pet je značilo i spašavanje meč lopti.

Taj-brejk je završio 8:6 u korist Rubljova i zakazan je bio treći set.

Rus je u petom gemu imao dvije brejk prilike, ali ih nije iskoristio i ponovo se ušlo u taj-brejk.

Ovaj je u potpunosti pripao Rusu, a i on je imao vodstvo 6:1, samo što je ostao pribraniji od protivnika u prošlom setu.

Španac je iskoristio svoje dvije serve da smanji rezultat na 6:3, ali je Rubljov iskoristio treću meč loptu.

- Nikad u životu nisam uspio da se vratim. Preživio sam i na kraju sam osvojio odlučujući set - izjavio je Rubljov poslije meča.

Sljedeći protivnik

Sljedeći rival će mu biti Nizozemac Botik Van De Zandšulp (Botic Van De Zandschulp), koji je bio bolji od Mikela Imera (Ymer) u tri seta.