MASTERS U MAJAMIJU

Siner u nevjerovatnoj formi: Plasirao se u osminu finala

Treći igrač na svijetu imao je poteškoća da eliminiše Talona Grikspora, a čak je i ispustio jedan set, ali ga to nije pokolebalo u namjeri

Janik Siner. AP

24.3.2024

Italijanski teniser Janik Siner (Jannik Sinner) plasirao se u osminu finala Mastersa u Majamiju. Treći igrač na svijetu imao je poteškoća da eliminiše Talona Grikspora (Griekspoor), a čak je i ispustio jedan set.

Nizozemac je dobio uvodni set 7:5, a onda držao egal do završnice drugog. Pri rezultatu 5:5 Siner je vezao dva gema, a potom odlučujući set otvorio sa 3:0.

Tada je bilo jasno da do iznenađenja neće doći, Italijan je rutinskom igrom dovršio posao (6:1).

Njegov protivnik u borbi za četvrtfinale bit će pobjednik meča Dam (Damm) – O’Konel (O'Connell).

Siner je tako nastavio igrati u sjajnoj formi ove sezone, u kojoj je upisao svega jedan poraz, a on je došao u polufinalu Mastersa u Indijan Velsu, kada ga je porazio Karlos Alkaraz (Carlos Alcaraz).