IRANSKI ŠEF DIPLOMATIJE

Aragči: Memorandum sa SAD-om bliži nego ikad

Poziva medije da izbjegavaju spekulacije do finalizacije Islamabadskog memoranduma o razumijevanju

Abas Aragči. AP

Anadolija

12.6.2026

Iranski ministar vanjskih poslova Abas Aragči izjavio je u petak da je predloženi Islamabadski memorandum o razumijevanju između Irana i SAD-a bliži nego ikad finalizaciji, javlja Anadolu.

- Islamabadski memorandum o razumijevanju nikada nije bio bliže - rekao je Aragči na društvenoj mreži kompanije X, sa sjedištem u SAD-u.

Pozvao je medije da se suzdrže od spekulacija o sadržaju sporazuma dok su pregovori još u toku.

- Do njegove finalizacije, mediji bi se trebali suzdržati od ulaska u spekulacije o njegovom sadržaju - napisao je.

Aragči je rekao da će detalji memoranduma biti objavljeni nakon što se proces završi.

- U skladu s našim odgovornim i transparentnim pristupom, svi detalji će biti podijeljeni s javnošću u dogledno vrijeme - dodao je.

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.