Iranski ministar vanjskih poslova Abas Aragči izjavio je u petak da je predloženi Islamabadski memorandum o razumijevanju između Irana i SAD-a bliži nego ikad finalizaciji, javlja Anadolu.
- Islamabadski memorandum o razumijevanju nikada nije bio bliže - rekao je Aragči na društvenoj mreži kompanije X, sa sjedištem u SAD-u.
Pozvao je medije da se suzdrže od spekulacija o sadržaju sporazuma dok su pregovori još u toku.
- Do njegove finalizacije, mediji bi se trebali suzdržati od ulaska u spekulacije o njegovom sadržaju - napisao je.
Aragči je rekao da će detalji memoranduma biti objavljeni nakon što se proces završi.
- U skladu s našim odgovornim i transparentnim pristupom, svi detalji će biti podijeljeni s javnošću u dogledno vrijeme - dodao je.
