Ermedin Demirović: Asistent i strijelac za četvrtfinale Kupa

Frajburg na gostovanju deklasirao Hofenhajm

Demirović: Ove sezone postigao dva gola, uz dvije asistencije. Agencije

Piše: G. Š.

21.1.2022

Frajburg našeg Ermedina Demirovića (23) uvjerljivom pobjedom na gostovanju kod Hofenhajma (1:4) izborio je plasman u četvrtfinale Kupa Njemačke, a bh. reprezentativni napadač je bio strijelac i asistent.

Prvo je asistirao kod trećeg gola - za 3:1, čiji je autor bio Kevin Šade (Schade) u 55. minuti, te zatresao mrežu za konačan rezultat u 68. minuti. Igrao je do 72. minute.

Demirović je ove sezone odigrao 20 utakmica za Frajburg i postigao dva gola, uz dvije asistencije. Na terenu je proveo ukupno 456 minuta. Njegova trenutna tržišna vrijednost, prema njemačkom Transfermarktu, iznosi 7,5 miliona eura, a maksimalnu vrijednost imala je u junu prošle godine - 12 miliona eura.

Ermedin Demirović je rođen 25. marta 1998. godine u Hamburgu, gdje je i počeo fudbalsku karijeru. Lopta ga je prvo, kada je imao 16 godina, odvela u RB Lajpcig, a potom i Alaves, Sošo, Almeriju, Sent Galen, a od 5. avgusta 2020. godine stanovnik je Frajburga. Za našu „A“ reprezentaciju odigrao je 10 utakmica.