Zeničanke na omjeru dvije pobjede i pet poraza

D.J.

21.1.2019

+2

Košarkašice RMU Banovići su večeras na parketu zeničke Arene s velikom prednošću savladale ekipu Čelika, konačni rezultat glasio je 27:102.

Lider na prvenstvenoj tabeli niti u jednom trenutku nije dopuštao domaćim igračicama da dovedu u pitanje konačni rezultat. Na kraju prve četvrtine gošće su imale nedostižnih 12 razlike (8:20) dok se na poluvrijeme otišlo kod rezultata 14:48.

Ajla Selimović sa 8 i Anida Ćorović sa 7 postignutih poena su bile najefikasnije u redovima Čelika.

Sve igračice iz Banovića su se upisale u listu strijelaca, a najviše poena je postigla Danira Musić (18 poena, 6 skokova) dok je Naida Glotić dodala 14 poena.

Zeničanke sad imaju omjer od 2 pobjede i 5 poraza dok su djevojke iz Banovića neporažene stigle do 7 trijumfa.