EUROBASKET

Poljska u četvrtfinalu ide na Sloveniju

Heroj pobjede bio je Mateuš Ponitka

U seriji 13-2 Poljska je povela sa 87:78 na nešto manje od četiri minuta do kraja meča. Agencije

Piše: Avaz.ba

11.9.2022

Prvi put poslije 1997. godine košarkaši Poljske plasirali su se u četvrtfinale Eurobasketa – pobjedom nad Ukrajinom 94:86. Videli smo ukupno 12 promjena vodstva, nijedan tim nije imao dvocifrenu prednost, a na kraju je ekipa hrvatskog trenera Igora Miličića stigla do trijumfa.

Posle Mundobasketa 2019. godine, to je drugo uzastopno veliko takmičenje na kojem su Poljaci stigli do najboljih osam, a za plasman u polufinale borit će se sa Slovenijom (utorak - 20.30 sata).

Heroj pobjede bio je Mateuš Ponitka. Poslije tihog prvog poluvremena, razigrao se u nastavku, da bi u seriji 13-2 upisao deset poena i asistenciju, pa je Poljska povela sa 87:78 na nešto manje od četiri minuta do kraja meča.

Ukrajina je bila bez ideje, i Len je promašio dva bacanja, ali su ih Poljaci vratili u igru svojim greškama – brzih šest poena i -3 (87:84) na minut i po do kraja. Imali su Ukrajinci i napad na -2 u posljednjem minutu, Mihaljuk je krenuo na prodor i promašio, a Sloter je sa penala odvojio Poljsku na dva poena pojseda (90:86) na 30 sekundi do kraja.