Skromna partija Muse u pobjedi Reala

Madriđani su odigrali sjajnu utakmicu na domaćem parketu

Musa: Skromna partija. Twitter

17.10.2023

Košarkaši madridskog Reala dočekali su Žalgiris u okviru 3. kola Eurolige i upisali novu pobjedu rezultatom 93:79.

Madriđani su sredinom prve četvrtine preuzeli prednost na utakmici i do kraja je više nisu ispuštali, a ona je išla i do 18 poena razlike.

Bh. košarkaš Džanan Musa je odigrao skromnu utakmicu za njegove standarde i upisao je četiri poena, kojima je pridodao dvije asistencije za 13 minuta.

"Kraljeve" je predvodio argentinski plejmejker Fakundo Kampaco (Facundo Campazzo) sa 18 poena i 9 asistnecija, a pratio ga je Gabrijel Dek (Deck) 19 poena.

Kod litvanske ekipe najbolji je bio sa Roland Šmits sa 12 poena.

Real Madrid je ovom pobjedom nastavio svoj niz od početka sezone i trenutno su na omjeru od 3 pobjede i bez poraza u ovoj sezoni Eurolige, dok je Žalgiris zabilježio svoj prvi poraz, a osim toga imaju dvije pobjede.

Madrđiani će svoj niz probati nastaviti u četvrtak protiv Milana, a Žalgiris će nastaviti turneju po Španiji pošto će gostovati ekipi Baskonije.