Real se ne zaustavlja, pala je i milanska Olimpija: Musina solidna partija

"Kraljevi" se ne planiraju zaustaviti i izgledaju veoma dominantno

Musa: Izgubio minutažu. Twitter

19.10.2023

Košarkaši madridskog Reala upisali su novu pobjedu u Euroligi. Ovoga puta su bili bolji od milanske Olimpije rezultatom 88:71.

"Kraljevi" su od sredine druge četvrtine bili bolja ekipa na parketu i uspjeli su na kraju upisati dominantnu pobjedu, te tako ostati neporaženi u ovom takmičenju.

Bekovski par  Serhio Ljulj (Sergio Llull) - Fakundo Kampaco (Facundo Campazzo) bio je nerješiva enigma za defanzivce milanske ekipe, tokom cijelog meča.

Ljulj je utakmicu završio sa 19 postignutih poena, dok je Kampaco upisao 12 uz 10 asistencija.

Džanan Musa je odigrao još jednu solidnu partiju. Bh. košarkaš je upisao 6 poena, uz dva skoka i tri asistencije za 17 minuta provedenih na parketu.

S druge strane najefikasniji su bili Ševon Šilds (Shavon Shields) sa 16 i Nikola Mirotić sa 13 poena.

Real Madrid je tako upisao 4. pobjedu u ovoj sezoni Eurolige i oni su neporaženi u novoj sezoni, dok je Milano sada na omjeru od jedne pobjede i dva poraza.