Partizan se vratio sa -15 i u sjajnom finišu potopio milansku Olimpiju

"Crno-bijeli" su upisali sedmu pobjedu ove sezone

Detalj sa utakmice Partizan - Olimpija Milano. KK Partizan

7.12.2023

Košarkaši Partizana su u 13. kolu Eurolige Štark areni pobijedili milansku Olimpiju rezultatom 82:69.

Gosti su bili bolji rival do posljednje minute treće četvrtine i imali su čak 15 poena prednosti, ali onda je krenula sjajna serija Partizana kojom su do kraja treće četvrtine spustili to na jedan poen, da bi odmah početkom četvrte dionice preokrenuli u svoju korist.

Oni su nastavili sa dobrim igrama, a u posljednjih deset minuta primili su samo sedam poena i upisali veoma hrabru pobjedu.

U prvo poluvremenu "crno-bijele" iznad vode je držao sjajni Brazilac Bruno Kaboklo (Caboclo), ubacivši svih 16 poena u prvom dijelu susreta. Ipak, najefikasniji je bio Kevin Panter (Punter) koji je upisao 19 ubačaja.

Kod Olimpije Milano najbolji je bio Ševon Šilds (Shavon Shields) sa 19, dok je Maodo Lo dodao 12 poena.

Partizan je sada na omjeru od sedam pobjeda i šest poraza, dok je milanskoj ekipi ovo bio deveti poraz u 13 utakmica.