DVORANA MEJDAN

Košarkaši Slobode nadigrali Promo

Kada su Tuzlaci poveli sa 10 i više poena bilo je jasno kako domaći idu ka novoj pobjedi, ukupno sedmoj uz četiri poraza dok je Promo na skoru 4-7

Detalj s utakmice - Avaz
+10
H. J. I.

16.12.2023

Košarkaši tuzlanske Slobode u 11. kolu Lige Bosne i Hercegovine na parketu dvorane Mejdan savladali su Promo iz Donjeg Vakufa rezultatom 90:72.

Utakmica je u prvom poluvremenu bila izjednačena, a Sloboda je imala +9 kod rezultata 29:20. Međutim gosti se nisu predavali i na poluvrijeme su otišli sa prednošću 40:47.

Trojku sa zvukom sirene za konačan rezultat u prvom dijelu postigao je Aleks Panter (Alex Punter).

U nastavku Sloboda je konkretnija i vrlo brzo dolazi do izjednačenja, a i prednosti. Kada su Tuzlaci poveli sa 10 i više poena bilo je jasno kako domaći idu ka novoj pobjedi, ukupno sedmoj uz četiri poraza dok je Promo na skoru 4-7.

Jasmin Jakupović je kod Slobode bio najefikasniji sa 19 poena, a kod Proma dva poena manje je postigao Nikola Petojević.

U ostalim utakmicama 11. kola postignuti su sljedeći rezultati: Bosna Meridianbet - Široki 75:60, Orlovik - Slavija 89:74, Posušje - Mladost 79:87, Prijedor Spartak - Borac 64:78 i Leotar - Spars 76:84.

Tabela: 1. Široki 9-2, 2. Bosna 8-3, 3. Sloboda 7-4, 4. Spars 7-4, 5. Borac 6-5, 6. Orlovik 6-5, 7. Mladost 5-6, 8. Leotar 5-6, 9. Promo 4-7, 10. Posušje 3-8, 11. Prijedor Spartak 3-8, 12. Slavija 3-8.