EUROLIGA

Bolan poraz Partizana, Virtus mu izbio pobjedu iz ruku u samom finišu meča

Imali su Beograđani napad za produžetke, a onda nevjerovatna greška i poraz zbog kojeg neće spavati

Sa utakmice u Bolonji - Avaz

2.2.2024

Košarkaši Partizana izgubili su na gostovanju kod Virtus Bolonje sa 86:84 u 25. kolu Eurolige.

Beograđani su bili blizu pobjede, na 49 sekundi do kraja meča imali su i vodstvo (81:79), ali nisu uspjeli da izdrže do kraja.

Ife Lundberg je dao sjajnu trojku preko Alena Smailagića za preokret. Partizan je imao napad, ali je nakon tajm-auta loše izvedeno ubacivanje, Abas je ukrao loptu i na šest sekundi do kraja zakucao za 86:81. Panter je potom trojkom postavio konačnih 86:84.

Bila je ovo žestoka borba od prve minute. I jedan i drugi tim igrali su odličnu odbranu. Prva četvrtina je završena rezultatom 19:19.

U drugoj je Virtus došao do prednosti od četiri poena (35:31). I u nastavku se gledala rovovska bitka, nakon koje su kao pobjednici izašli košarkaši Virtusa.

Kod pobjedničke ekipe su se istakli Lundberg i Marko Belineli (Marco Belinelli) sa po 20 poena, dok je kod Partizana najbolji bio Kevin Panter (Punter) sa 22 ubačaja. Pratili su ga Džejms Naneli (James Nunnelly) sa 18 i Aleksa Avramović sa 16 poena.

Partizan će žaliti za ovom utakmicom jer je nakon poraza ispao iz top 10. Sada je 11. tim lige sa 12 pobjeda i 13 poraza. Virtus je na 3. mjestu sa omjerom 16-9.