BIVŠI NAPADAČ

Ibrahimović o Mbapeu: "Kada ga naljutite, igrate se s vatrom"

Trikolori na pogon svog kapitena osigurali plasman u polufinale Mundijala

Zlatan Ibrahimović. AP

B. P.

10.7.2026

Nekadašnji sjajni napadač Zlatan Ibrahimović prokomentarisao je u svom prepoznatljivom stilu sjajnu partiju koju je Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) pružio u dresu Francuske protiv Maroka. 

Legendarni fudbaler je naglasio da su protivnici napravili kardinalnu grešku kada su pomislili da su slomili francuskog superstara nakon jednog neuspješnog poteza na terenu.

- Kada igraču kao što je Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) date dodatnu motivaciju, vi se zapravo igrate s vatrom. Smijao sam se kada su svi počeli da pričaju o promašenom jedanaestercu. Zašto? Zato što sam ovu priču vidio već ranije. Veliki igrači su opasni, ali ljuti veliki igrači su još opasniji - započeo je Ibrahimović.

Čuveni golgeter se osvrnuo na trenutak kada je afrička selekcija pomislila da je preokrenula psihološku prednost na svoju stranu, ne sluteći šta ih čeka u nastavku meča.

- Marokanci su mislili da su promijenili tok utakmice. Njihov golman je odbranio penal, publika je eruptirala, a klupa je slavila. Ipak, najveća greška koju možete napraviti protiv superstara jeste da povjerujete da je gotov nakon jednog lošeg momenta. To je trenutak kada on postaje nemilosrdan. Gledao sam Mbapea (Mbappe) nakon tog promašaja. Govor njegovog tijela se uopšte nije promijenio. Nije bilo panike, frustracije niti straha. Izgledao je kao čovjek koji je već odlučio kako će se ova priča završiti - istakao je popularni Ibra.

Francuska je zahvaljujući svojoj prvoj zvijezdi uspješno preskočila još jednu prepreku i osigurala plasman među četiri najbolje selekcije svijeta, što je za legendarnog napadača sasvim logičan slijed događaja.

Nakon toga je postigao pogodak, a onda je kreirao i namjestio sljedeći gol, čime se Francuska plasirala u polufinale. 

Vlasnik autorskih prava © avaz-roto press d.o.o.
ISSN 1840-3522.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.