Primera: Barca u spektakularnom preokretu do pobjede nad Rajom

AFP

Piše: Avaz Sport

3.11.2018

U posljednjoj utakmici današnjeg programa Primere Barcelona je u predgrađu Madrida pobijedila Rajo Valjekano (Rayo Vallecano) rezultatom 3:2 u sjajnoj utakmici.

Susret je počeo sjajno za goste iz Barcelone, koji su posjećamo prošlo kolo deklasirali Real rezultatom 5:1.

Igrala se 11. minuta kada je Alba sjajno istračao, ubacio u peterac, a Suarez rutinski pogađa za 1:0. Bio je to osmi gol u sezoni za sjajnog napadača.

Ipak u nastavku druga slika na terenu.

Rajo je preuzeo inicijativu, a nagrada za to stigla je u 35. minuti kada Pozo pogađa za 1:1.

U drugom dijelu Rajo se dodatno razigrao, a šok za Barcu stigao je u 57. minuti kada je za vodstvo domaćina pogodio Garsija (Garcia).

Kada su svi mislili da će Barca zabilježiti novi poraz od fenjeraša, uslijedio je nevjerovatan preokret.

Prvo je Dembele u 87. minuti pogodio Dembele, a veliku pobjedu gostima donosi ponovo Suarez za konačnih 3:2.

Barca je nakon ovog kola i dalje lider na tabeli sa 24 boda, četiri više od Atletiko Madrida.