Poketino: PSG ostao drugi. AFP

Piše: A. Vatreš

9.1.2021

Maurisio Poketino (Mauricio Pochettino) upisao je prvu pobjedu na klupi PSG-a

Nakon mršavog remija sa Sent Etjenom (1:1), bivši trener Totenhema je na Parku prinčeva došao do ubjedljivog trijumfa nad Brestom rezultatom 3:0.

U 16. minuti je za vodstvo Parižana pogodio Mojze Ken (Moise Kean).

Taj rezultat je stajao na semaforu sve do 81. minute, kada Mauro Ikardi (Icardi) zabija za 2:0.

Samo dvije minute kasnije novi gol u mreži gostiju. Ovaj put je strijelac bio Pablo Sarabija (Sarabia), dok je asistenciju upisao Ikardi.

PSG je unatoč pobjedi ostao na drugom mjestu, s obzirom da je Lion osvojio bod u gostima kod Rena.

Izbjegli su "Lavovi" poraz nakon što su gubili 2:0. Klemen Grenijer (Clement Grenier) – 20' i Benžamin Borižo (Benjamin Bourigeaud) – 55' donijeli su veliku prednost Renu, ali je Lion u završnici preko Memfisa Depaja (Memphis Depay) – 79' i Džejsona Dinajera (Jason Denayer) – 82' stigao do boda.