Pobjeda nad Strazbuom

Depaj: Dvostruki strijelac. AFP

A. Vatreš

6.2.2021

Nogometaši Liona ponovo su preuzeli vrh tabele francuskog prvenstva nakon što su u susretu 24. kola pobijedili Strazbur s 3:0.

"Lavovima" je put do pobjede olakšala glupost gostujućeg veznjaka Adrijena Tomasona (Adrien Thomasson) koji je već u 14. minuti zaradio crveni karton.

Tomason je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Tijagom Mendešom (Thiago Mendes), a nekoliko sekundi kasnije i drugi zbog prigovora sucu Amauriju Delerueu (Amaury).

Lion je ostatak utakmice odradio rutinski i golovima Memfisa Depaja (Memphis Depay - 20', 68') i Karla Toka Ekambija - 30' stigao do nove pobjede, prenosi Hina.

U ranije odigranom susretu Lorijan je golom Lorana Abergela (Laurent) u 53. minuti pobijedio Rems s 1:0. Večeras se još sastaju Lens i Ren.

S nova tri boda Lion se probio na vrh tabele i sada vodi sa 52 boda. Lil je drugi s bodom manje i utakmicom manje, dok je PSG na trećem mjestu ima 48 bodova i susret manje.