Sedam golova u meču Rojal Antverpa i Glazgov Rendžersa

Veliko iznenađenje u Granadi. AFP

A. M.

18.2.2021

Odigrano je još sedam utakmica šesnaestine finala Evropske lige. U derbiju večeri remizirali su Benfika i Arsenal 1:1. Najveće iznenađenje priredila je Granada savladavši Napoli kod kuće rezultatom 2:0.

Ajaks je zahvaljujući preokretu u posljednjim minutama pobijedio Lil u gostima 1:2.

Rojal Antverp je u finišu meča ispustio pobjedu protiv Glazgov Rendžersa. Tim Stivena Džerarda (Steven Gerrard) je u posljednjim minutama stigao do preokreta i slavio pobjedu rezultatom 3:4.

Strijelci su naročito raspoloženi bili i u duelu Moldea i Hofenhajma koji je završen rezultatom 3:3.

Viljareal je kao gost savladao Salzburg 0:2, a identičnu prednost u revanšu imat će i Šahtar. Ukrajinci su pobijedili Makabi u Tel Avivu 0:2.