Bez golova u Telkiju

Ženska reprezentacija BiH. N/FS BiH

A. Vatreš

13.4.2021

Ženska "A" reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je danas u prijateljskom meču u Telkiju neriješeno 0:0 sa selekcijom Mađarske.

U 12. minuti dobru priliku za domaći tim imala je Bernadet Zagor (Bernadett) kada se odlično izborila za poziciju za šut iskosa sa desne strane kaznenog prostora bh. tima, ali je Envera Hasanbegović odlično intervenisala i izbacila loptu u korner.

Bh. golmanica je bila na visini zadatka i tri minute poslije nakon šuta Petre Kočan (Kocsan) s lijeve strane.

Alma Krajnić je u 23. minuti imala dobar pokušaj sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodila stativu.

Dajana Čanji (Diana Csanyi) je u 26. minuti šutirala iskosa sa desne strane, a lopta ovaj put odlazi pored gola.

Dvije minute poslije Krajnić je još jednom pokušala sa distance, međutim nije bila precizna. Malo poslije šut sa desne strane imala je i Dajana Spasojević koji brani golmanica Frušina Šildkraut (Fruzsina Schildkraut).

Spasojević je još jednom imala priliku u 55. minuti kada je loptu s 15-ak metara poslala preko gola.

Šansi više nije bilo do 83. minute kada je kapitenka Mađarske Fani Vago (Fanni) ušla u šesnaesterac bh. tima i šutirala pored gola.