FUDBALSKI TURNIR

Brazilci u produžecima savladali Španiju i odbranili zlato iz Rija

Gol odluke postignut je u 108. minuti kada je Malkom sam krenuo prema golu Španaca i "zakucao" za 2:1

Brazilci ponovo najbolji. AFP

M. K.

7.8.2021

Okončan je i fudbalski turnir na Olimpijskim igrama u Tokiju koji je donio mnogo uzbuđenja i lijepih akcija i golova u preteklim sedmicama.

Na kraju je brazilska selekcija odbranila naslov olimpijskog pobjednika iz Rija 2016, nakon što je na stadionu u Jokohami savladala Španiju rezultatom  2:1 i to nakon produžetka jer je u regularnih 90 minuta bilo 1:1.

Brazil je poveo u finišu prvog poluvremena golom Kunje (Matheus Cunha), da bi u Mikel Ojarzabal (Oyarzabal) u 61. minuti poravnao na 1:1.

Gol odluke postignut je u  108. minuti  kada je Malkom (Malcom) uzeo jednu loptu, krenuo prema golu Španaca i zakucao za 2:1 i veliko slavlje Brazilaca.

Za Brazil je ovo drugo olimpijsko zlato.