Tim sa Sančez Pichuana slavio na gostovanju kod najvećeg rivala Betisa

Sevilja: Andaluzija je crveno-bijela. TWITTER

E. Ćosić

7.11.2021

Sevilja je u okviru 13. kola španske La Lige kao gost pobijedila Betis sa 2:0. Tako je tim sa Sančez Pichuana obojio Andaluziju u crveno-bijelo, a izjednačio se na 2. mjestu sa Realom. S druge strane, Betis je ostao na 5. poziciji.

Nakon opreznog prvog poluvremena, gdje su i jedni i drugi igrali bez mnogo rizika, finiš prvog dijela donio je uzbuđenja. Prvo je Betisu u 38. minuti poništen gol zbog ofsajda, a onda je Guido Rodrigez (Rodriguez) u finišu zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Sevilji nije dugo trebalo da iskoristi brojčanu prednost, te je nakon deset minuta igre u nastavku povela preko Markosa Akunje (Marcos Acuna), koji je iskoristio dodavanje Lukasa Okamposa (Lucas Ocampos). Nade da se Betis može vratiti u igru otklonio je igrač tog tima Hektor Beljerin (Hector) koji je postigao autogol.

Sevilja sada ima 27 bodova, koliko i Real Madrid, a od vrha kasni samo poen za vodećim Real Sosijedadom, dok je Betis 5. tim lige sa 21 bodom.