SERIJA A

Inter se prošetao Salernom, Edin Džeko upisao asistenciju

"Nerazuri" su u gostima kod Salernitane upisali ubjedljivu pobjedu rezultatom 0:5

Džeko i društvo slavili ubjedljivu pobjedu. AFP

Piše: M. K.

17.12.2021

Trenutni lider Serije A, Inter, gostovao je kod Salernitane u okviru 18. kola Serije A, a konačni rezultat bio je 0:5 za sastav "Nerazura".

Igrala se 11. minuta kada je mrežu domaćeg tima zatresao Ivan Perišić koji je pogodio mrežu domaćina nakon odličnog ubačaja Hakana Čalhanoglua (Calhanoglu) iz kornera.

U 34. minuti bilo je 0:2 za "Nerazure". Nakon jednog kontranapada Intera loptu je povukao Džeko, a onda je odlično pronašao Damfriza (Denzel Dumfries) koji pogađa za 0:2 na poluvremenu.

U nastavku je Inter vrlo brzo poveo s 0:3, u 52. minuti, a strijelac je ovog puta bio Aleksis Sančez (Alexis Sanchez) nakon nove asistencije Čalhanoglua. Nije se tu Inter zaustavio, pa je u 78. minuti bilo 0:4, a ovog puta gol je bio djelo Lautara Martineza.

Stigao je Inter u 87. minuti i do konačnih 0:5, a strijelac je bio Roberto Galjardini (Gagliardini).

Džeko je igrao cijeli meč, dok je na drugoj strani drugi bh. napadač Milan Đurić ušao u igru pola sata prije kraja.

U ranije odigranom meču, fudbaleri Lacija pobijedili su Đenovu rezultatom 3:1.

Lacio je poveo u 36. minuti golom Pedra, a u nastavku su viđena još tri gola.

Prvo je Franćesko Aćerbi (Francesco Acerbi) pogodio u 75. minuti za 2:0, te Matia Zakanji (Mattia Zaccagni) u 81. minuti. Počasni gol za goste postigao je Filipo Melegoni u 86. minuti utakmice.