PREMIJERŠIP

Mančester junajted prokockao dva gola prednosti protiv Aston Vile

Imali su gosti iz Mančestera vodstvo 0:2, ali je domaći tim proradio ulaskom Kutinja i poravnao na 2:2

Kutinjo se odmah pokazao kao veliko pojačanje. AFP

M. K.

15.1.2022

Aston Vila i Mančester junajted su u 22. kolu Premijeršipa odigrali 2:2, što je bio veliki kiks za tim s Old Traforda koji je vodio 2:0.

Junajted je poveo u 6. minuti kada je Bruno Fernandeš (Fernandes) pogodio za 0:1, potom je isti igrač u 67. minuti zabio za 0:2, a onda je u nastavku uslijedio povratak "Vilana".

Brazilac Kutinjo (Coutinho), koji je debitovao večeras za Aston Vilu, ulaskom u nastavku očito je oživio igru domaćeg tima.

U 77. minuti Džejkob Remzi (Jacob Ramsey) pogodio je za 1:2, da bi u 82. minuti Kutinho poravnao na 2:2.

Danas je odigrano još nekoliko utakmica 22. kola, a postignuti su sljedeći rezultati: Njukasl - Votford 1:1, Norvič - Everton 2:1 i Volverhempton - Sautempton 3:1.