"Vučica" za poluvrijeme riješila veliki rimski derbi, dva rekorda Ejbrahama

U mreži Lacija tri gola su viđena već do 40. minute večerašnje utakmice

Dvostruki strijelac Ejbraham i saigrači pregazili gradske rivale. AFP

M. K.

20.3.2022

Manje od poluvremena trebalo je izabranicima Žozea Murinja (Jose Mourinho) da potope velikog gradskog rivala, ekipu Lacija.

Slavila je Roma s 3:0 u velikom gradskom derbiju, a junak je bio definitivno Tami Ejbraham (Tammy Abraham) koji je pogodio mrežu u 1. i 22. minuti, dok je sudbinu "Nebeskoplavih" zapečatio lijepim golom Pelegrini (Lorenzo Pellegrini) u 40. minuti meča.

Iako je lopta tokom 90 minuta bila više u posjedu Lacija, Roma je bila opasnija ekipa (šutevi u okvir 5-2).

Pokušavao je Lacio u nastavku da nešto napravi, međutim Romin "blickrig" očito je uzdrmao igrače Lacija koji nisu u nastavku imali snage za preokret.

Inače, Ejbraham je golovima postavio i neke nove rekorde.

Naime, prvi gol, koji je engleski napadač postigao poslije 56 sekundi najbrži je gol u rimskim derbijima ikada.

To mu je ujedno bio i 22. gol u ovoj sezoni, što je najveći broj golova jednog igrača Rome u debitantskoj sezoni i time je prevazišao legende kao što su Batistuta ili Montela.