"Plemići" nastavili s pobjedama: Ćorluka odlučio hercegovački derbi

Savladan i Široki Brijeg

Ćorluka: Autor jedinog gola. FACEBOOK

29.4.2022

Fudbaleri novog bh. prvaka Zrinjskog upisali su novu pobjedu.

Izabranici Sergeja Jakirovića večeras su u hercegovačkom derbiju u okviru 28. kola Premijer lige savladali Široki Brijeg rezultatom 1:0.

Prvu veliku priliku za domaće u 6. minuti propustio je Igor Savić, koji je šutirao pored gola.

Nemanja Bilbija je zaprijetio u 21. minuti, ali je njegov pokušaj glavom otišao iznad prečke gola gostiju.

To je bilo sve što se tiče prvog poluvremena,  a na startu drugog, tačnije u 49. minuti, šut Nike Jankovića zaustavio je Dario Miškić.

Trenutak odluke desio se u 59. minuti. Josip Ćorluka je pokupio jedan odbijenac i s vrha kaznenog prostora pogodio za vodstvo Zrinjskog.

Mogao je Bilbija u 84. minuti dokrajčiti goste, ali je iz kolosalne šanse pogodio samo vanjski dio mreže.

"Plemići" su tako došli do 23. ovosezonskog trijumfa i nastavili uvećavati rekord.

Sedmu titulu ovjerili su još u 26. kolu, a večeras su zvanično krunisani prvakom BiH.

Poslije večerašnjeg trijumfa Zrinjski ima 73 boda, dok je Široki Brijeg na učinku od 33 boda i sedmom mjestu premijerligaške tabele.