GRUPA E

Krunić s Milanom u osmini finala, Dinamo završio evropsku avanturu

Bh. reprezentativac golom je učestvovao u odlučujućoj pobjedi svog tima nad Salzburgom

Krunić: Strijelac drugog gola protiv Salzburga. TWITTER

2.11.2022

Pobjedom nad Salzburgom (4:0) u susretu posljednjeg šestog kola, Milan je osvojio drugo mjesto grupe F i plasirao se u osminu finala Lige prvaka.

"Rosonerima" je u susretu s austrijskim prvakom odgovarao i bod, međutim, oni ništa nisu prepustili slučaju, te su došli do ubjedljive pobjede.

Dva gola postigao je Olivije Žiru (Olivier Giroud - 14., 57.), a u strijelce se upisao i bh. reprezentativac Rade Krunić (29), koji je zabio glavom u 46. minuti poslije asistencije Žirua. Našem veznjaku to je bio prvi gol ove sezone, a ujedno i prvi u Ligi prvaka.

Večeras je igrao do 78. minute, dok je Amar Dedić (20) na suprotnoj strani odigrao cijeli meč.

Četvrti gol Milana bio je djelo Žuniora Mesijasa (Junior Messias) iz 91. minute.

U drugom susretu ove grupe, Čelzi je u Londonu savladao zagrebački Dinamo s 2:1 i izbacio ga iz Evrope.

"Modri" su iznenađujuće poveli na Stamford Bridžu golom Brune Petkovića iz 7. minute, a u nastavku je uslijedio preokret "Plavaca" u režiji Rahima Sterlinga (Raheem - 18.) i Denisa Zakarije (30.).

Tim scenarijem Salzburg je osvojio treće mjesto i nastavlja takmičenje u Evropskoj ligi.