Inter na krilima Džeke slavio u Bergamu protiv Atalante

Bh. napadač s dva gola odveo svoj tim do pobjede

Džeko: Prvi gol je bio posebno lijep. TWITTER

13.11.2022

Inter našeg Edina Džeke (36) slavio je u susretu 15. kola italijanske Serije A na gostovanju kod Atalante u Bergamu s 2:3.

Junak je bio upravo bh. reprezentativni kapiten, koji je postigao dva gola za svoj tim.

Prvo je atraktivno pogodio za 1:1 u 36. minuti, nakon što je prethodno u 25. domaće u vodstvo iz penala doveo Ademola Lukman (Lookman).

Džeko je ponovo stupio na scenu u 56. minuti, kada je zabio svoj deveti gol sezone (šesti prvenstveni) za potpuni preokret.

Šest minuta kasnije Hoze Luis Palomino (Jose) pogodio je vlastitu mrežu i povisio prednost Intera na 1:3, a isti igrač je u 77. minuti postavio konačan rezultat utakmice.

Džeko je odigrao cijeli meč i prema Sofascoreu je bio najbolje ocijenjeni igrač utakmice (8.1).

Inter je tako došao do desete ovosezonske pobjede, kojom se probio na četvrto mjesto.

Atalanta je nakon četvrtog poraza, trećeg uzastopnog, ostala šesta s 27 bodova.