Već u 5. minuti viđen je prvi pogodak

Lens trenutno ima 40 bodova, samo četiri manje od vodećeg PSG-a. AP

Piše: G. Š.

1.1.2023

Večeras su na stadionu "Bollaert-Delelis" derbi utakmicu odigrali Lens i PSG - 3:1. U duelu dvije prvoplasirane ekipe bolji tim je bio domaći i na kraju je zasluženo slavio

Već u 5. minuti viđen je prvi pogodak. Frankowski je iskoristio grešku u odbrani PSG-a i pogodio za vodstvo. Međutim, slavlje domaćih trajalo je svega tri minute, jer je Ekitike u 8. minuti poravnao na 1:1.  Sredinom prvog poluvremena Lens je bolju igru krunisao novim pogotkom. Ovoga puta Openda je na asistenciju Fofane savladao Donnarummu, a sa minimalnom prednošću domaći tim je otišao na odmor.

U nastavku meča novi šok za Parižane, koji su večeras igrali bez Neymara i Messija. U 48. minuti, nakon fantastične asistencije petom Opende, Claude-Mauriceu nije bilo teško pogoditi za velikih 3:1. PSG je pokušao do kraja meča stići barem do izjednačenja, ali nisu bili ni blizu. Lens se držao izuzetno dobro i na kraju zasluženo slavio veliku pobjedu.

Lens trenutno ima 40 bodova, samo četiri manje od vodećeg PSG-a.