Milan nastavio sa pobjedničkom formom protiv Salerintane

Leao i Tonali riješili pitanje pobjenika u prvom poluvremenu

Milan:Pobjedom ostali u nadi za "skudetom". twitter

Piše: B.Ligata

4.1.2023

Milan je u okviru 16. kola Serie A pobjedio na teškom gostovanju protiv Salerintane. Milan je u dobroj formi ušao u ovu utakmicu, tako je i nastavio kada je Rafa Leao u 10.minuti pogodio za 0:1. Pet minuta kasnije Sandro Tonali se našao na listi strijalaca, gdje je sjajno iz voleja s ruba šestnaesterca pucao i savladao bespomoćnog golmana.

Milan je dominirao cijelu utakmicu, te je Brahim Diaz postigao pogodak u 58.minuti, ali je poništen nakon pomoći VAR tehnologije zbog ofsajda. Salerintana bez prave prilike cijeli meč, čekala je do 83.minute kada je Lasana Kulibali(Coulibaly) pronašao Federika Bonazolija koji je bio prvi na lopti i pogodio za 1:2. Taj rezultat je ostao do kraja meča.

Milan se nalazi na drugoj pozciji sa 36 osvojenih bodova, a sljedeći meč igraju protiv Rome na Đuzepe Meaci(Giuseppe Meazza).

Salerintana ostaje na 13. poziciji sa 17 bodova.