Sarajevo slavilo pobjedu u Međugorju, Brazilac postigao het-trik

Ako je suditi po današnjoj predstavi Brazilca, navijači Sarajeva bi ubrzo mogli dobiti svog novog miljenika

Ekipa Sarajeva na pripremama u Međugorju. Foto: FK Sarajevo

Piše: Eldar Abaz

21.1.2023

Fudbaleri Sarajeva danas su u svojoj prvoj pripremnoj utakmici u Međugorju savladali ekipu HNK Međugorje u sklopu priprema. Konačan rezultat ovog meča je glasio 4:0 za Sarajevo.

Bordo klub je kreirao prvu priliku na današnjoj utakmici, tako su i nastavili do kraja utakmice. Sarajevo je bolje izgledalo na terenu i imali su posjed lopte, dok se Međugorje većinom branilo.

Ekipa sa Koševa je povela preko Trake i to nakon asistencije Avramovskog. Igrao se 38. minut susreta.

Na poluvremenu trener Sarajeva Mirza Varešanović odlučio je dati priliku Brazilcu Renanu Oliveiri koji je to na fenomenalan način iskoristio.

U 56. minutu, nakon jedne lijepe akcije po desnoj strani, Oliveira postiže svoj prvi pogodak u bordo dresu.

Igrao se 75. minut kada je Tarik Ramić odlično centrirao, a Oliveria skočio i postigao svoj drugi pogodak danas.

Konačnih 4:0 postavio je opet Oliveira u 84. minutu koji je na taj način kompletirao svoj het-trik.

Za FK Sarajevo su danas igrali: Dizdarević, Mulalić, Trako, Đokanović, Tomašević, Ališah, Džafić, Guliashvili, Ramić, Avramovski i Čataković. U drugom poluvremenu su igrali: Šahinović, Salčin, Čelik, Trako, Musa, Varešanović, Mustafić, Ikić, Ziljkić, Oliveira, Nurković.