FA KUP

Mitoma srušio Liverpul u 92. minuti

U okviru šesnaestine finala FA kupa ekipa Brajtona je izbacila Liverpul rezultatom 2:1

Brajton. Twitter

Benjamin Ligata

29.1.2023

U okviru šesnaestine finala FA kupa ekipa Brajtona je izbacila Liverpul rezultatom 2:1. Ekipa Roberta De Zerbija sjajno igra protiv Liverpula cijele sezone. U tri međusobna meča ove sezone Liverpul nije nijednom pobijedio Brajton.

Redsi su poveli sa 0:1 preko Harvija Elijota (Harvey Elliott) u 30. minuti na asistenciju Muhameda Salaha (Mohammed). Devet minuta nakon pogotka Liverpula, Brajton je ekspresno odgovorio pogotkom Luisa Danka (Lewis Dunk) za 1:1.

Drugo poluvrijeme je Brajton izdominirao sastav Klopa (Klopp) i dobili su svoju nagradu nakon silnog pritiska. Kairo Mitoma je primio loptu u šesnaestercu, sjajno je primio izigrao odbranu i poslao loptu u lijevi ugao u 92. minuti susreta.

Brajton sa ovom pobjedom prolazi dalje, a Liverpul se nalazi u ozbiljnim problemima.