Hakimi i Mesi režirali preokret PSG-a protiv Tuluza

Oslabljeni Parižani došli do nove pobjede u Ligi 1

Slavlje Hakimija i Mesija. Twitter

4.2.2023

Aktuelni francuski prvak Pari Sen Žermen došao je do 17. ovosezonske pobjede u Ligi 1, savladavši u susretu 22. kola poslije preokreta ekipu Tuluza s 2:1.

Ušao je domaći tim u ovaj meč znatno oslabljen, jer u ekipi zbog povreda nije bilo Kilijana Mbapea (Kylian Mbappe), Nejmara (Neymar), Serhija Ramosa (Sergio), kao i suspendiranog Marka Veratija (Marco Veratti).

Sve to rezultiralo je iznenađujućim vodstvom gostiju u 20. minuti golom Branka van den Bomena (Branco Boomen). U 36. minuti Tuluz je zabio još jedan gol, koji mu je, na sreću domaćina, poništen zbog ofsajda.

Dvije minute kasnije PSG je stigao do poravnanja. Lijep gol za 1:1 s ivice šesnaesterca postigao je Ašraf Hakimi (Achraf).

Potpuni preokret uslijedio je u 58. minuti. Hakimi se ovaj put našao u ulozi asistenta, a strijelac za 2:1 bio je Lionel Mesi (Messi).

PSG se tako učvrstio na vrhu s 54 boda, što je osam više od drugoplasiranog Marseja, koji ima utakmicu manje.

Tuluz, u čijoj ekipi ni večeras nije bilo potencijalnog bh. reprezentativca Saida Hamulića, nalazi se na 12. mjestu s 29 bodova.