Sedam golova, dva crvena i pobjeda Selte protiv Betisa

Ekipa iz Viga došla je u slaboj formi u Sevilju

Selta je na kraju slavila gostujuću pobjedu. Twitter

N.R.

4.2.2023

Fudbaleri Selte savladali su Real Betis sa 3:4 (2:2) u 20. kolu španske La Lige.

Ekipa iz Viga došla je u slaboj formi u Sevilju, ali su uspjeli da u meču sa mnogo preokreta dođu do pobjede.

Najveći krivac za to bio je vezista Gabrijel Vega koji je sa dva gola vodio Seltu do pobjede.

Poveo je tim iz Galicije u 6. minuti preko Larsena, ali je do 23. minute Betis već preokrenuo preko Huanmija i Kanaljesa.

Ipak, do poluvremena Selta je izjednačila preko Vege, da bi isti igrač u 56. minuti donio novo vodstvo gostima.

Aido je u 69. minuti povećao prednost Selte na Benito Viljamarinu, a u završnici meča poraz Betisa uspio je da ublaži Nabil Fekir.

Domaći su tokom nadoknade vremena ostali sa desetoricom igrača na terenu, pošto je crveni karton dobio Liuz Felipe.