Kolašinac s Marsejom slavio protiv Hamulićevog Tuluza

Preokret gostiju za nastavak utrke s PSG-om

Kolašinac: Igrao 85 minuta. Twitter

19.2.2023

Marsej bh. reprezentativca Seada Kolašinca (28) je u sklopu 24. kola francuske Lige 1 gostovao Tuluzu čiji dres odnedavno nosi potencijalni "Zmaj" Said Hamulić (22) i slavio nakon preokreta s 2:3.

Domaći tim je na odmor otišao s minimalnom prednošću, koju mu je golom u 3. minuti donio Tajs Dalinga (Thijs Dallinga).

U drugom poluvremenu uslijedio je preokret gostiju, za koje su pogađali Šansel Embemba (Chancel Mbemba – 52.), Čengiz Under (Cengiz – 59.) i Nuno Tavareš (Tavares – 79.).

Tuluz je u 82. minuti uspio ublažiti poraz preko Ade Onaivua (Onaiwu).

Kolašinac je igrao do 85. minute kod gostiju, dok je Hamulić kod domaćina dobio priliku u 81. minuti.

Marsej je večerašnjom pobjedom, 16. ove sezone, zadržao priključak za vodećim PSG-om, koji mu bježi pet bodova. Upravo će u sljedećem kolu vodeći dvojac odmjeriti snage.