Lukaku zamijenio Džeku, pa donio pobjedu Interu

"Neroazurima" minimalna prednost protiv Porta pred revanš na Dragaou

Lukaku: Junak Intera. Twitter

22.2.2023

Inter bh. napadača Edina Džeke (36) uspio je doći do minimalne pobjede nad Portom u prvom meču osmine finala Lige prvaka, odigranom na Đuzepe Meaci.

Slavili su "Neroazuri" s 1:0 i to golom rezerviste Romelula Lukakua u 86. minuti.

Lukaku je u 58. minuti dobio priliku umjesto Džeke i na kraju je ponio epitet junaka.

Prije gola meč na Meaci donio je nekoliko dobrih prilika.

Bliži golu bili su gosti, ali je sjajno raspoloženi Andre Onana više puta spašavao domaći tim.

Kod domaćina je najraspoloženiji bio Nikolo Barela (Nicolo Barrela), koji je pokušao u nekoliko navrata.

Ključni trenutak desio se u 78. minuti, kada je Otavio dobio drugi žuti karton i ostavio Porto s igračem manje.

Inter je to u nastavku iskoristio i stigao do minimalne prednosti uoči revanša koji je na programu 14. marta.