Viljareal pobijedio protiv Hetafea: Preokret za 8 minuta

Bitna pobjeda Žute podmornice u borbi za izlazak na europsku scenu

Viljareal slavio protiv Hetafea. SCREENSHOT/Twitter

27.2.2023

Viljareal je u okviru 23. kola slavio protiv Hetafea na La Keramici rezultatom 2:1.

Gosti iz predgrađa Madrida su poveli preko turskog napadača Enesa Unala već u 9. minuti.

Viljareal je dugo pokušavao da postigne pogodak, a onda je u 44. minuti pogodio Samuel Čukvueze (Chukwueze) za poravnanje.

U 52. minuti, za totalni preokret, je pogodio Hose Luis Morales (Jose).

Odlična utakmica na stadionu Viljareala je i poslije toga obilovala šansama, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Žuta podmornica je upisala bitnu pobjedu u borbi za izlazak na europsku scenu. Poslije ove utakmice su 7. sa 34 osvojenih poena, a imaju isto bodova kao šestoplasirani Rajo Valjekano.

Hetafe je u grčevitoj borbi za opstanak. Trenutno su 19. sa 22 osvojena boda, dva iza Valjadolida, prve ekipe koja je u sigurnoj zoni.