Tok utakmice / Bajern Minhen - PSG: Bajern prošao u četvrtfinale

Derbi osmine finala Lige prvaka se igra u Minhenu

Bajern blizu prolaska u četvrtfinale. AP

8.3.2023

Večeras su na programu dvije uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka u kojima se sastaju Bajern Minhen i PSG, te Totenhem i Milan.

U prvim utakmicama su slavili Bajern i Milan minimalnim rezultatima. Za Bavarce je strijelac bio, bivši igrač PSG-a, Kingsli Koman, dok je za Milan u pobjedi pogodio Brahim Diaz.

FT - Gotovo je u Minhenu. Bajern je slavio 2:0.

90' - Produžena je utakmica pet minuta.

89' - GOL! Bajern vodi 2:0. Gotovo je u Minhenu.

86' - Bajern mirno privodi utakmicu kraju. Bez uzbuđenja u posljednjih nekoliko minuta.

81' - Ponovo pokušava Ramos, ali bezuspješno

75' - Nastavlja Bajern da prijeti, iako imaju prednost od 2 gola.

69' - Istrčali su kontru igrači Bajerna, ali Sane je loše dodao do Komana i to će biti samo korner za domaću ekipu.

64' - Odličan udarac Serhija Ramosa, ali još bolja odbrana Zomera.

60' - Vodi Bajern! Miler je ukrao loptu, dodao je do Musijale koji je uposlio Čupo-Motinga i Bavarci su se približili četvrtfinalu.

51' - Čupo-Moting je poslije centaršuta pucao na gol, ali je loptu dirao Miler i to je ofsajd.

49' - Imao je Mbape priliku, ali je loše zahvatio loptu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na utakmici Bajern - PSG. Iznenađujuća izmjena u ekipi PSG-a, Mukiele koji je zamijenio Markinjosa je izašao a ušao je Bitšijabu

HT - Završeno je poluvrijeme i u Londonu između Totenhema i Milana.

HT - Završeno je prvo poluvrijeme u Minhenu. Fudbaleri PSG-a se mogu zahvaliti De Ligtu što ne vode.

43' - Kako je sada Gorecka zaustavio Mesija u kontri.

38' - Kakva glupost Zomera. Vitinja mu je ukrao loptu, ali ga je spasio De Ligt koji je izbacio loptu sa linije.

34' - Povrijedio se Markinjos, kapiten PSG-a. Umjesto njega na teren će ući Mukiele.

33' - Direktan pokušaj iz slobodnog udarca od strane Kimiha.

32' - Odličan pokušaj Musijale. Brani Donaruma.

30' - Opet su se smirile strasti u Minhenu. Bez promjena i u Londonu.

24' - Najbolja prilika do sad. Mesi je probao iz više pokušaja matirati Zomera, ali nije uspio.

19' - Odlična akcija za PSG, ali je Mbape sebi dao prejak for i uspio je samo pogoditi vanjski dio mreže.

Atmosfera u Minhenu. AP

16' - Gorecka je probao da savlada Donarumu, ali mu je italijanski golman odbranio bez većih problema.

11' - Solidan pokušaj Hakimija. Nešto između centaršuta i udarca na gol, ali nije uspio iznenaditi Zomera.

10' - Mirno je u Minhenu, vidjet ćemo do kad će se odmjeravati snage.

6' - Bajern kontroliše prvih nekoliko minuta utakmice. Ne dopuštaju Parižanima da izađu sa svoje polovice.

1' - Počela je utakmica u Minhenu.

PSG: Donaruma, Markinjos, Ramos, Pereira, Mendeš, Ruiz, Verati, Vitinja, Hakimi, Mbape i Mesi.

Bajern: Zomer, Stanišić, Upamekano, De Ligt, Dejvis, Gorecka, Kimih, Koman, Miler, Musiala, Čupo-Moting