Bajern slavio na gostovanju u Parizu, Dijaz heroj Milana

Odigrane su prve utakmice osmine finala Lige prvaka

Slaba predstava PSG-a: Bajern imao još prilika. AP

14.2.2023

Pariz je na svom „Parku prinčeva“ dočekao Bajern i ostao neugodno iznenađen. Bavarci su bili bolja ekipa tokom cijele utakmice i na kraju su slavili rezultatom 0:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše prilika, sve do kraja i nekoliko pokušaja Erika Maksima Čupe - Motinga (Eric Maxim Chupo - Moting)

Bavarci su poveli preko Kingslija Komana (Kingsley Coman) u 53. minuti.

PSG-u je očigledno trebao taj primljeni pogodak, jer su se poslije toga probudili, a poništena su im čak dva gola.

Oba puta Kilijanu Mbapeu (Kylian Mbappe) koji je utakmicu počeo na klupi.

To je ipak bilo nedovoljno, a treba dodati da će i Benžaman Pavar (Benjamin Pavard) propustiti sljedeću utakmicu zbog crvenog kartona.

Milan - Totenhem

U prvoj utakmici nokaut-faze Milan je savladao Totenhem rezultatom 1:0 na svom San Siru.

Milan je poveo golom Brahima Dijaza (Diaz) u 7. minuti nakon zbunjenosti odbrane Totenhema. Teo Hernandez (Theo) je šutirao, a odbrana nije uspjela očistiti i najbolje se snašao Diaz.

Ostatak utakmice je više manje proveo u odličnoj odbrani Milana, koja nije dopustila fudbalerima Totenhema da se razigraju.

Milan je bez većih problema priveo utakmicu kraju i imat će prednost na gostovanju u Londonu za 3 sedmice.