SERIJA A

Golijada u Torinu: Juventus pobijedio Sampdoriju

Unatoč pobjedi Dušan Vlahović nije uspio prekinuti loš niz bez gola, a promašio je i penal

Juventus slavio u golijadi. Screenshot/Twitter

12.3.2023

U 26. kolu Serije A Juventus je na svom terenu slavio protiv Sampdorije 4:2.

Odlično prvo poluvrijeme je započelo golom brazilskog defanzivca Bremera u 11. minuti. U 26. minuti je Adrijen Rabio (Adrien Rabiot) poslao loptu glavom tik ispod prečke za 2:0.

Sampdorija se nije predavala pa je u dvije minute postigla dva gola, prvo preko Tomasa Ođela (Tommaso Augello), a onda i preko Filipa Đurićića, za poravnanje.

Ipak, Juventus je uspio u drugom poluvremenu prelomiti utakmicu. Drugi gol Rabioa je donio ponovo prednost Juventusu u 64. minuti.

U 66. minuti je Dušan Vlahović imao priliku ponovo poduplati prednost torinske ekipe, ali je promašio penal.

U trećoj minuti sudijske nadoknade Matijas Sule (Soule) je postavio konačnih 4:2.

Juventus je 7. na tabeli sa 38 osvojenih bodova i preostaje im teška borba za izlazak u Europu.

Sampdorija je u još većem problemu, pošto su posljednji sa tek 12 bodova.