UPORNI VEZNJAK

Bivši engleski reprezentativac doživio srčani udar, ali završio polumaraton

Karlton Palmer je hitno primljen u bolnicu u Šefildu poslije trke, gdje je osjetio da mu srce „udara“

Karlton Palmer: Doživio srčani udar pa završio polumaraton. Screenshot/Twitter

27.3.2023

Bivši fudbaler i reprezentativac Engleske Karlton Palmer (Carlton) je doživio srčani udar tokom polumaratona.

Palmer je hitno primljen u bolnicu u Šefildu poslije trke, gdje je osjetio da mu srce „udara“. Odmah je otišao u bolnicu i ustanovljeno je da je pretrpio mali srčani udar. Iako je srčani udar dobio na startu trke, Palmer je istu nastavio i na kraju je istrčao polumaraton.

- Samo da vas obavijestim da sam dobro. Zadržan sam preko noći u bolnici na posmatranju. Srce se ponovo aktiviralo već na prvoj milji, ali sam uspio da završim trku. Ostao sam da odradim testove, žele da saznaju zbog čega sam imao srčani udar - poručio je Palmer putem društvenih mreža.

Palmer je trku završio zajedno sa suprugom, a tokom karijere koja je trajala 19 godina igrao je za dvocifren klubova. Proslavio se u Šefild Venzdeju za koji je odigrao 191 utakmicu i osvojio Liga Kup prije 32 godine.

Također, nastupao je za VBA, Lids, Sautempton, Notingem, Konventri, Votford. Za reprezentaciju Engleske je odigrao 18 utakmica i postigao je jedan gol.