Mančester junajted siguran na Teatru snova: Karamele ponovo razočarale

Mančester junajted je pobjedom protiv Evertona otvorio 30. kolo Premijer lige.

Junajted: Bitna pobjeda u borbi za Ligu prvaka. AP

8.4.2023

Mančester junajted je pobjedom protiv Evertona otvorio 30. kolo Premijer lige. Rezultat na kraju utakmice je glasio 2:0.

Dobar početak aprila

Poslije kritičnog marta Crveni đavoli su uspjeli vezati dvije pobjede u ligi i tako su ostali na stabilnom putu ka Ligi prvaka. Poslije Brentforda, na Old Trafordu, pale su i Karamele.

Markus Rašford (Marcus Rashford) nastavlja sa odličnom formom, dok je Skot Mektomini (Scott McTominay) prenio golgetersku formu iz reprezentacije u klub.

Pronalazak forme pred bitne duele

Na Teatru snova se očigledno polako vraća u formu, pred odlučujuće utakmice u ligi, Evropskoj ligi i FA kupu.

Everton je za 90 minuta uputio samo jedan šut u okvir gola, a posjed lopte je iznosio 36 posto. Bravu gostiju iz Liverpula je otvorio Mektomini u 36. minuti, što mu je bio tek prvi pogodak ove sezone u Premijer ligi, ali već peti u posljednjih mjesec dana, pošto je za Škotsku uspio postići četiri.

Konačnih 2:0 je postavio Antoni Marsijal (Martial) u 71. minuti, a asistirao mu je fenomenalni Rašford, koji je poslije mini krize od tri utakmice bez gola i asistenciju, drugu zaredom imao učinak.