HNL

Menalo donio bitne bodove Dinamu: Nova era Modrih počela pobjedom

Luka Menalo je sa klupe za rezervne igrače ušao u 72. minuti, a sedam minuta kasnije je matirao golmana Lokomotive

Menalo: Golom donio važne bodove Dinamu. Pixsell / Marko Lukunić

8.4.2023

Dinamo je u sudaru zagrebačkih timova slavio protiv Lokomotive. Rezultat na kraju utakmice je glasio 1:2.

Dinamo je tako pobjedom započeo novu eru, iako ih na ovoj utakmici nije vodio Igor Bišćan.

Stadion u Kranjćevićevoj ulici nam je donio još jedan zanimljiv duel, a Lokosi su poveli u 25. minuti preko Nigerijca Aliju Ibrahima (Aliyu).

Ipak, Dinamo je u drugo poluvrijeme ušao mnogo ozbiljnije pa su preko Luke Ivanušeca uspjeli poravnati u 50. minuti.

Ključni detalj sa utakmice je ulazak reprezentativca Bosne i Hercegovine Luke Menala u 72. minuti. Menalo je samo sedam minuta kasnije uspio postići pobjedonosni gol i donijeti Modrima nova tri boda u pohodu na titulu.

Lokomotiva je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade pogodila, ali je taj gol sudija poništio poslije konsultacije sa VAR-om.

Dinamo je trenutno prvi sa devet bodova prednosti nad Hajdukom. Do kraja je preostalo osam kola.