Dinamo izgubio u Norveškoj, poraz i Trabzonspora

Jedini pogodak viđen je u 37. minuti kada je pogodio Pelegrino

Dinamo je večeras gostovao u Norveškoj. PROFIMEDIA

M. K.

16.8.2022

Fudbaleri Dinama večeras su gostovali u Norveškoj kod ekipe Bodo/Glimt u okviru doigravanja za Ligu prvaka, a ovo je bio prvi od ukupna dva meča koliko će ova da tima odigrati.

Nisu briljirali igrači Dinama u prvom poluvremenu, a od 37. minute "Modri" su bili u minusu 1:0 nakon pogotka Pelegrina (Pellegrino).

U drugom poluvremenu, u 77. minuti, u igru je ušao i naš veznjak Amer Gojak, ali ni Gojak, koji je s klupe ušao pa pogodio u najvećem hrvatskom derbiju protiv Hajduka (4:1), večeras nije mogao promijeniti stanje na terenu.

Na kraju je Dinamo izgubio, a u revanšu će ih očekivati težak zadatak. Inače, drugi bh. reprezentativac u redovima "Modrih" Luka Menalo nije ulazio u igru.

U ostalim mečevima odigranim večeras, Kopehnagen je protiv Trabzonspora slavio pobjedu od 2:1. Podsjetimo, u redovima turskog prvaka nije bilo našeg Edina Višće koji je doživio prijelom ruke zbog kojeg je bio podvrgnut operaciji.

Glazgov Rendžer je ugostio sastav PSV-a, a na kraju je bilo neriješeno, 2:2.