Mario Ćuže je jedini strijelac na utakmici

U duelu fudbaleri Veleža i Zrinjskog - Avaz
Bakljada navijača Veleža - Avaz
+25

17.5.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice finala Kupa Bosne i Hercegovine između Veleža i Zrinjskog.

Mostarski rivali igraju utakmicu koja bi mogla imati dosta utjecaja i na narednu sezonu. Dok "Rođeni" pokušavaju odbraniti trofej, "Plemići" pokušavaju doći do duple krune.

Veležu bi pobjeda u ovoj utakmici donijela siguran nastup u Evropi, dok bi pobjeda Zrinjskog dobila laskavu titulu osvajača duple krune.

Velež - Zrinjski 0:1 (Ćuže 52.)

FT' - Gotova je utakmica.

90+6' - Prekinuta je utakmica nekoliko minuta, sada samo Bilbija zna koliko je do kraja. Navijači Veleža sada ubacuju stolice na teren.

90+4' - Traži sada Anđušić penal, ali ništa od toga. Agresivno nastupaju sada fudbaleri Veleža. Podijelio je nekoliko kartona sudija Bilbija. Vehabović, koji je na klupi, dobio je crveni.

90' - Igrat će se još 6 minuta sudijske nadoknade u finalu Kupa BiH.

89' - Neoprezan je sada bio kapiten Zrinjskog. Previsoko je podigao nogu. Dobio je žuti karton Bilbija.

88' - Verbalni duel Karamarka i Ćuže. Zove ih sudija Bilbija na razgovor.

86' - Odlična sada prilika za Anđušića, ali šutira pored gola. Dejanovića je izašao, Karamarko ušao u igru za Rođene.

85' - Novi žuti karton za Plemiće. Malekinušić je pokupio Zeljkovića i dobio je žuti karton.

81' - Ilinković izlazi, Zlomislić ulazi u Zrinjskom.

79' - Poigravali su se sada defanzivci Zrinjskog. Lopta je završila kod Anđušića. On je dodao do Halilovića koji šutira pored gola.

77' - Volas je zamijenio Vehabovića kod Veleža.

74' - Nastavljena je sada utakmica. Razilazi se polako dim.

72' - Bakljada navijača Veleža. Prekinuta je utakmica.

69' - Prekid sada utakmice. Memija je ostao ležati na terenu poslije sudara sa Haskićem.

68' - Žuti karton za Sučića. Fudbaler Zrinjskog je bio primoran da zaustavi kontru Rođenih.

66' - Dobra prilika za Lauša, ali loš udarac veznjaka Veleža.

60' - Tičinović i Ivančić izlaze, Malekinušić i Kamenar ulaze za Zrinjski.

58'- Dobra sada prilika za Halilovića, ali je nekoliko igrača Zrinjskog ušlo u blok.

52' - GOLLLL!!!! Pogađa Mario Ćuže za vodstvo. Ćorluka ga je sjajno pronašao na drugoj stativi, a Ćuže se odlično snašao.

50' - Prvi karton na utakmici. Dobio ga je Šikalo zbog nesmotrenog starta.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme na Bilinom polju bez golova.

45' - Igrat će se još dvije minute.

45' - Poigrava se sada Šikalo, ali ne kažnjavaju to igrači Zrinjskog.

42' - Kakva sada prilika za Bilbiju. Nakon centaršuta Tičinovića, došla je lopta do napadača Zrinjskog, ali je on volej udarcem šalje pored gola.

41' - Ponovo će Plemići imati priliku da zaprijete iz kornera.

37' - Loš pokušaj sada Anđušića iz solidne prilike.

35' - Pobjegao je Vehabović svom čuvaru, ali je onda podapeo Memiji koji ga je sustigao i tako napravio faul u napadu.

32' - Odlično se namjestio i gađao Mario Tičinović, ali brani to Osman Hadžikić.

31' - Kakav trk Marija Ćuže. Uspio je pronaći Tičinovića na drugoj strani, ali ništa od opasnije prilike.

26' - Dobar sada centaršut Zrinjskog. Bilbija šutira, ali lopta ide samo u korner.

25' - Odlična lopta Hrkača, ofsajda nije bilo, ali je lopta pogodila Dejanovića u ruku.

21' - Opasan sad centaršut Ćukovića. Izbacio je to Memija u korner.

19' - Prva prava prilika na utakmici. Poslije kornera je ostao sam i šutirao glavom Ćorluka. Odbranio je to Hadžikić.

17' - Spasio je sada Zeljković Rođene u posljednjem trenutku. Izbacio je loptu iz svog šesnaesterca. Još uvijek čekamo na prvu priliku.

16' - Svi fudbaleri Veleža stoje iza lopte. Prepustili su igru Zrinjskom i čekaju svoju priliku iz kontri.

Koreografija navijača Veleža. N. Šaljić

13' - Faul Dejanovića nad Ćužeom, ali je on prošao gore. Ipak, oba fudbalera ustaju i nastavljaju sa igrom.

11' - Kratki prekid utakmice zbog jedne baklje koja je ubačena na teren.

10' - Prvih deset minuta prošlo je bez većih opasnosti na obje strane.

4' - Odličan prodor Ćuže. Zaustavljaju ga faulom igrači Veleža. Zrinjski će imati priliku da zaprijeti iz slobodnog udarca.

1' - Počela je utakmica

17:57 - Počelo je intoniranje himne Bosne i Hercegovine.

17:55 - Fudbaleri izlaze na teren. Uskoro slijedi početak finala Kupa Bosne i Hercegovine.

17:44 - Na stadionu se nalaze i brojni političari. Nermin Nikšić, Adnan Šteta, Elmedin Konaković su zamotani u šalove Veleža, dok je Dragan Čović došao da podrži Zrinjski.

17:27 - Navijači Veleža u ogromnom broju dolaze na stadion.

17:24 - Korteo navijača Veleža na putu ka Bilinom polju.