LIGA NACIJA

Tok utakmice / Hrvatska - Španija 0:0 (5:4)

Vatreni i Crvena furija će putem penala odlučiti pobjednika u finalu Lige nacija

Duel igrača Španije i Hrvatske - Avaz
Udarac Marka Asensija - Avaz
+9

18.6.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice finala Lige nacija između Hrvatske i Španije.

Hrvatska - Španija 0:0 (3:3)

Penali, prva serija:  Prva šutira Hrvatska. Vlašić pogađa.1:0

Siguran je i Hoselu. 1:1

Druga serija: Brozović šalje Simona u pogrešnu stranu. 2:1

Rodri je zakucao loptu u mrežu Livakovića. 2:2

Treća serija: Modrić šalje loptu pod prečku. 3:2

Merino je smiren. Matirao je Livakovića. 3:3.

Četvrta serija: Brani Simon Majeru! Ostaje 3:3

Asensio siguran. 4:3.

Peta serija: Pogađa Perišić! 4:4

LAPORT POGAĐA PREČKU! OSTAJE 4:4

Šesta serija: Ponovo brani Unai Simon! Ostaje 4:4

Pogađa Karvahal! 5:4.

120'  - Šutirat će se jedanaesterci u finalu!

119' - Dobar pokušaj Kovačića. Blokiraju to Španci. Ide lopta u korner.

116' - Ponovo Rodri dobro šutira, ali na putu do gola blokira Šutalo.

110' - Prilika za Vlašića, ali bezuspješno.

108' - Velika šansa za Španiju! Ponovo Olmo ima priliku da postigne gol, ali izblokiran je udarac.

106' - Počeo drugi produžetak.

105+2' - Zapetljao se Brozović, ali je i dalje uspio šutirati i zaprijetiti.

105' - Igrat će se još dvije minute u prvom produžetku.

105' - Velika šansa za Španiju! Olmo je šutirao sa 15 metara, ali je lopta otišla preko gola. Veoma loše je prosudio koliko mu snage treba za ovaj udarac.

104' - U ovim momentima se ne igra previše atraktivan fudbal. Mnogo grešaka sa obje strane.

100' - Imao je Majer sada priliku da pogodi mrežu Španije. Nije se uspio snaći hrvatski reprezentativac.

96' - Španci su počeli sa malo tvrđom igrom u produžecima. Dobili su već drugi žuti karton za samo 6 minuta.

91' - Počeli produžeci u Roterdamu.

FT - Kraj regularnog dijela utakmice. Idemo u produžetke.

90' - Četiri minute sudijske nadoknade.

90' - Ponovo velika šansa za Španiju! Marko Asensio šutira pored gola.

84' - Velika šansa za Ansu Fatija! Ovo je bila šansa utakmice. Nevjerovatno šta su sada odbranili igrači Hrvatske.

84' - Poigrava se sada Erlić pred svojim golom, spasio ga je Livaković.

77' - Ponovo su imali priliku Španci. Ansu Fati je unio dosta dobrih stvari svojim ulaskom.

75' - Velika šansa za Španiju! Fabian Ruiz je probao pogoditi prazan gol Hrvatske, ali je bio u lošoj poziciji.

72' - Hrvatska drži loptu u posjedu, ali bez pravih prilika na obje strane u posljednjim minutama.

66' - Nevjerovatan udarac Rodrija sa barem 35 metara. Nije se libio šutirati veznjak Španije.

61' - Ponovo prijete Vatreni. Nema mira za odbranu Španije. Pašalić je glavom udario.

60' - Velika šansa za Hrvatsku! Nesporazum između Kramarića i Modrića ispred šesnaesterca i nijedan nije uspio udariti.

57' - Prijeti sada i Asensio na drugoj strani, ali je lopta otišla iznad gola Livakovića

56' - Imao je sada Perišić prostor po lijevoj strani, ali su ga udvojili reprezentativci i oduzeli mu loptu.

53' - Žali se Gavi zbog udarca u lice od strane Brozovića, ali sudija ne reaguje

51' - Velika šansa za Hrvatsku! Simon je izletio sa gola i promašio, lopta je došla do Juranovića, ali nije uspio da pogodi mrežu.

49' - Dobra prilika za Hrvatsku! Nije imao sreće Modrić sa dodavanjem za Pašalića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu De Kujp u Roterdamu.

HT ' - Poluvrijeme na De Kujpu

42' - Ponovo prilika za Moratu. Španski napadač šutira glavom preko gola.

39' - Perišić ponovo prijeti glavom.

38' - Velika šansa sada za Hrvatsku! Brozović je na prvu izgledao nespretno, ali se uspio osloboditi čuvara i poslati loptu u šesnaesterac. Međutim, nikoga nije bilo na drugoj stativi.

36' - Španci su ohladili u posljednjim minutama. Hrvati ih zaustavljaju bez većih problema u njihovom naumu.

31' - Perišić udarcem sa 15 metara glavom zamalo iznenadio Unai Simona.

27' - Odlična prilika za Rodrija. Lopta je zamalo prevarila Livakovića, ali je otišla preko gola.

27' - Novi korner za Špance. Tražio je da Alba Moratu, ali su to izbili Vatreni.

24' - Nova dobra šansa za Hrvatsku. Ubacio je Kramarić, ali je ispred Pašalića reagovao Le Norman.

23' - Velika šansa za Kramarića! Pobjegao je napadač Laportu, ali nije najbolje primirio loptu i loše je šutirao.

20' - Imala je dobru šansu za kontru Hrvatska nakon kornera, ali je zaustavljena faulom.

19' - Španija ima korner, izblokiran je udarac Morate.

15 ' - Smirila se malo situacija na terenu, nakon furioznih deset minuta Španije. Hrvatska još uvijek čeka prvu pravu priliku

10' - Velika šansa za Španiju! Gavi je imao priliku da matira ukopanog Livakovića.

9' - Kakva sada pogreška Livakovića. Morata je zamalo iskoristio priliku nakon što je hrvatskom golmanu ispala lopta. Spasio ga je ofsajd.

8' - Zamalo greška sada igrača Španije, ali su uspjeli izvući dobar napad iz toga.

5' - Velika borba na sredini terena u prvih nekoliko minuta

1' - Utakmica je počela na stadionu De Kujp u Roterdamu.

Za Hrvatsku igraju: Livaković  Juranović, Erlić, Šutalo, Perišić  Modrić, Brozović, Kovačić  Pašalić, Kramarić i Ivanušec.

Na klupi su: Labrović, Ivušić, Stanišić, Barišić, Majer, Vlašić, Petković, Musa, Sosa, Beljo i Vida.

Za Španiju nastupaju: Unai Simon, Karvahal, Le Norman, Laporte, Alba Rodri, Ruiz Asensio, Gavi, Pino i Morata

Na klupi su: Arizabalaga, Raya, Načo, Zubimendi, Merino, Canales, Fati, Fran Garsija, Rodrigo, Hoselu i Olmo.