LIGA PRVAKA

Slovan iz Bratislave i Svift remizirali: Kucka zaradio bizaran crveni karton

Luksemburžani nisu uspjeli iskoristiti prednost igrača više u drugih 45 minuta utakmice

Kucka: Ugrizao protivnika. Screenshot/Twitter

12.7.2023

Potencijalni protivnici Zrinjskog u drugom pretkolu Lige prvaka, Slovan Bratislava i Svift su remizirali (1:1) u prvoj utakmici i za prolaz će se boriti u Luksemburgu.

Gosti su poveli golom Dominika Stolca (Stolz) iz penala u 22. minuti, da bi tri minute kasnije legendarni reprezentativac Slovačke Vladimir Vajs (Weiss) izjednačio golom iz slobodnog udarca.

Ipak, pažnju je ukrao još jedan poznati reprezentativac ove zemlje. Riječ je o Juraju Kucki.

Kucka je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena u žaru borbe ugrizao svog protivnika Nega Ekofa.

Igrač iz Konga je sugerisao sudiji da pogleda taj incident, a poslije pregledanja VAR-a, pokazao je Slovaku put u svlačionicu.

Revanš ove dvije ekipe se igra za sedam dana u Luksemburgu, a bolji iz ovog dvomeča se ukrštava sa boljim iz dvomeča Zrinjski-Urartu. "Plemići" su u prvoj utakmici bili bolji rezultatom 1:0.